0 Vare(r) = 0,00 kr.
 
 
Søg nummerplade
Søg mærke
 
 

Generator og tilbehør | - Køb | generator online

Er du irriteret over, at generatoren i din | bil ikke fungerer optimalt? Så har du måske brug for en ny? CM Carparts tilbyder er stort udvalg og gode priser på alt i generator og tilbehør til alle bilmodeller - også til din | bil. Se vores udvalg af starter og tilbehør til din bil her. Klik ind og bestil og du vil opleve CM Carparts gode service og få leveret varer af høj kvalitet. Er det en lagervare leveres den tilmed dag-til-dag. Så bestil bare en ny generator & tilbehør til din | bil i dag! Hurtigt, nemt og enkelt.

Indtast din nummerplade herover eller vælg bil i menuen til venstre for at se præcis hvilke Generator & tilbehør og andre reservedele, som passer til netop din bil. Vi forhandler udelukkende kvalitetsdele med en af markedets laveste returprocenter.


1 til 25 af 835

Side:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 84
  1. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 852390090BB

    Spænding (V) : 14
    Udstyrsvariant : Generatoren 120-150A
    Generatornummer : TG12C037+TG12C038
    Generatornummer : TG15C103+TG15C152
    Generatornummer : Valeo 440135+440199
    Generatornummer : Valeo 440200

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    923,75 kr.
    (739,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 1.135,00 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  2. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 4B239000979

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Generatornummer : 0123325005
    Generatornummer : 0123325006
    Generatornummer : 0123505011
    Generatornummer : 0123505012
    Generatornummer : 0123505013
    Generatornummer : 0123510046
    Generatornummer : 0123510047
    Generatornummer : 0123515014
    Generatornummer : 0123515017
    Generatornummer : 0123515018
    Generatornummer : 0123515020
    Generatornummer : 0123515021
    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,4
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    140,00 kr.
    (112,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 172,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  3. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: AA2390027AA

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Generatornummer : 0121541302
    Generatornummer : 0124325040
    Generatornummer : 0124325045
    Generatornummer : 0124515047
    Generatornummer : 0124515060
    Generatornummer : 0124515131
    Generatornummer : 0124615012
    Generatornummer : 0124615024
    Generatornummer : 0124615044
    Generatornummer : 0124615047
    Generatornummer : 0124615048
    Generatornummer : 0124615049
    Generatornummer : 0124625005
    Generatornummer : 0124625032
    Generatornummer : 0125515048
    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    407,50 kr.
    (326,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 500,00 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  4. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 15239009228

    Spænding (V) : 14
    Generatornummer : FG15T079
    Generatornummer : Valeo 440264
    Producentinfo : für Generator 150A

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    1.153,75 kr.
    (923,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 1.417,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  5. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 4E239001524

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Driftsspænding [V] : 14,1
    Diameter [mm] : 28
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    101,25 kr.
    (81,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 123,75 kr.
    Du sparer 18%
    Se Fragtpris
  6. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: F12390031B6

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Generatornummer : 0124525028
    Generatornummer : 0124525043
    Generatornummer : 0124525044
    Generatornummer : 0124525047
    Generatornummer : 0124525070
    Generatornummer : 0124525076
    Generatornummer : 0124525082
    Generatornummer : 0124525133
    Nominel spænding [V] : 12
    Generatornummer : 124525137
    Generatornummer : 124525140
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : 2310000QBB
    Generatornummer : 23100BN701
    Generatornummer : 8200175210
    Generatornummer : 8200190721
    Generatornummer : 8200229907
    Generatornummer : 8200251006
    Generatornummer : 9121119
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    355,00 kr.
    (284,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 436,25 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  7. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: FE239004006

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : LUCAS

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    107,50 kr.
    (86,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 132,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  8. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 9B23900613F

    Generatortype : Generatorregulator positiv regulerende

    Nominel spænding [V] : 14
    Generatornummer : BMW 12317550469
    Generatornummer : BMW 12317551256
    Generatornummer : BMW 12317555926
    Generatornummer : BMW 12317557789
    Generatornummer : BMW 12317558219
    Generatornummer : BMW 12317560985
    Generatornummer : BMW 12317560986
    Generatornummer : BMW 12317582699
    Generatornummer : BOSCH 121715012
    Generatornummer : BOSCH 121715016
    Generatornummer : BOSCH 121715017
    Generatornummer : BOSCH 121715018

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    486,25 kr.
    (389,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 597,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  9. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 402390047FA

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Driftsspænding [V] : 14,7
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : VALEO

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    492,50 kr.
    (394,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 605,00 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  10. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: E32390076A9

    Spænding (V) : 14,3
    Generatornummer : SG12B062
    Generatornummer : Valeo 437430+437451
    Udstyrsvariant : für Generatoren 120A

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    853,75 kr.
    (683,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 1.048,75 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  11. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: CF239005865

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 14,5
    Generatornummer : ALFA ROMEO 60672342
    Generatornummer : ALFA ROMEO 60673305
    Generatornummer : BOSCH 124515087
    Generatornummer : BOSCH 124515090
    Generatornummer : BOSCH 124615002
    Generatornummer : BOSCH 124615027
    Generatornummer : BOSCH 986041930
    Generatornummer : CITROEN 57054F
    Generatornummer : CITROEN 5705AA
    Generatornummer : CITROEN 96217914
    Generatornummer : CITROEN 96408787
    Generatornummer : FIAT 71716671

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    297,50 kr.
    (238,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 366,25 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  12. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: CF239004428

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Driftsspænding [V] : 14,4
    Generatornummer : 63300010
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : MAGNETI MARELLI

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    107,50 kr.
    (86,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 132,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  13. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 0C2390004C8

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    355,00 kr.
    (284,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 436,25 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  14. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 0C23900592C

    Generatortype : Generatorregulator positiv regulerende

    Nominel spænding [V] : 14,5

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    328,75 kr.
    (263,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 403,75 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  15. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 062390068F2

    Spænding (V) : 14,1
    Generatornummer : SG15S019+TG12C013
    Generatornummer : TG7S012+TG9C013
    Generatornummer : Valeo 437432+437448
    Generatornummer : Valeo 440063+437453

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    1.365,00 kr.
    (1.092,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 1.677,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  16. Metzger

    Generator friløbskobling

    Varenr.: EA21700042D

    Indvendig diameter [mm] : 17
    Højde [mm] : 35
    Sporantal : 5
    Udvendig diameter [mm] : 61
    Gevindmål : M16x1,5

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    328,75 kr.
    (263,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 403,75 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  17. Metzger

    Generator friløbskobling

    Varenr.: 982170029ED

    Indvendig diameter [mm] : 17
    Bredde 1 [mm] : 48,4
    Bredde 2 [mm] : 51,9
    Tykkelse [mm] : 52
    Højde [mm] : 52,3
    Udvendig diameter [mm] : 55
    Sporantal : 8
    Gevindmål : M16

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    375,00 kr.
    (300,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 460,00 kr.
    Du sparer 18%
    Se Fragtpris
  18. Metzger

    Generator friløbskobling

    Varenr.: D82170014C9

    Indvendig diameter [mm] : 17
    Højde [mm] : 39,8
    Udvendig diameter [mm] : 55,4
    Sporantal : 6
    Gevindmål : M16

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    396,25 kr.
    (317,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 487,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  19. Metzger

    Generator friløbskobling

    Varenr.: FC2170011B5

    Indvendig diameter [mm] : 17
    Højde [mm] : 37,2
    Sporantal : 5
    Udvendig diameter [mm] : 61,2
    Gevindmål : M17x1,5

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    433,75 kr.
    (347,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 532,50 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  20. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 182390035D7

    Generatortype : Generatorregulator positiv regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    390,00 kr.
    (312,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 478,75 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  21. Metzger

    Generator friløbskobling

    Varenr.: 4A2170016B1

    Indvendig diameter [mm] : 17
    Højde [mm] : 39
    Udvendig diameter [mm] : 55
    Sporantal : 6
    Gevindmål : M16

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    341,25 kr.
    (273,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 420,00 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  22. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: A2239003032

    Generatortype : Generatorregulator positiv regulerende

    Generatornummer : 0124525029
    Generatornummer : 0124625001
    Generatornummer : 0124625003
    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,6
    Generatornummer : 8602713
    Generatornummer : 8602714
    Generatornummer : 8637849
    Generatornummer : 8651665
    Generatornummer : 8676499
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    390,00 kr.
    (312,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 478,75 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  23. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: 8E239010098

    Spænding (V) : 14
    Generatornummer : TG8C018
    Generatornummer : TG8S019 + TG8S024
    Generatornummer : Valeo 437543+440074
    Udstyrsvariant : für Generatoren 80A

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    770,00 kr.
    (616,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 946,25 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  24. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: FE2390007FF

    Generatortype : Generatorregulator negativ regulerende

    Nominel spænding [V] : 12
    Diameter [mm] : 14
    Driftsspænding [V] : 14,5
    Generatornummer : Am KFZ ermitteln!
    Producentinfo : BOSCH

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    162,50 kr.
    (130,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 200,00 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris
  25. Metzger

    Generatorregulator

    Varenr.: B2239009846

    Spænding (V) : 14
    Generatornummer : TG12C059+TG12C061
    Generatornummer : TG12C120
    Generatornummer : Valeo 440174
    Producentinfo : für Generator 120A

    Kvalitet: A1 / MQSP
    Se Referencenumre
    Passer til
    Levering:
    2-4 hverdage
    798,75 kr.
    (639,00 ex. moms)
    Vejl. markedspris: 981,25 kr.
    Du sparer 19%
    Se Fragtpris

1 til 25 af 835

Side:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 84